Autorské práva, alebo čo sa môže publikovať

Služba eKnižky.sk poskytuje možnosť, kde môžete bezplatne publikovať svoje texty. Stačí ich nahrať do databázy vo formáte PDF a tá umožní ich pohodlné čítanie. Súbory sa stanú súčasťou štruktúrovanej knižnice, kde je možné ich sťahovanie.

Na stránke eKnižky.sk nájdete možnosť publikovať svoje diela, síce bez nároku na honorár, ale s možnosťou získať široký okruh čitateľov využívajúci internetového média.

Ide o vydavateľskú činnosť a tak každá kniha musí byť v súlade s autorským zákonom. V tomto prípade je registrovaný člen, ktorý knihu zverejní, nositeľom autorských práv a musí mať preukázané, že neporušuje autorské práva.

Preto môžete publikovať:

  • Verejne dostupné texty
  • Akékoľvek dielo, ktorého autorom ste vy
  • Publikácie autorov, ktorí súhlasia s týmto spôsobom šírenia
  • Publikácie, na ktoré sa už nevzťahuje autorský zákon a autor je mŕtvy viac ako 70 rokov. Pokiaľ ide o spoločné dielo, tak posledný zo spoluautorov. Pri preklade zahraničného diela autora, ktorý je mŕtvy viac ako 70 rokov, sa uplatňuje autorský zákon na prekladateľa.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
od

Odoslať odpoveď

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Prosím, vyplnte všetky požadované polia *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

*