PocketBook Basic 2

PocketBook

Firma PocketBook pochopila potenciálneho kupca čítačiek elektronických kníh a tak prišla na trh s jednoduchým modelom so základnými funkciami. PocketBook Basic 2 (614) je vybavený šesťpalcovým E-Ink displejom s rozlíšením 800 x 600 obrazových bodov, ktorý je bez podsvietenia a dotykových funkcií. Displej používa technológiu elektronického atramentu E-Ink Pearl, vďaka ktorému je čítanie veľmi podobné čítaniu tlačenej knihy. Čítanie je tak prirodzenejšie a nenamáha oči ako napríklad čítanie z tabletu.

PocketBook Basic 2 je dodávaný v tenkej laminovanej kartónovej krabici, vnútri ktorej nájdete iba zariadenie, USB kábel a sprievodnú dokumentáciu. Nabíjačka nie je súčasťou balenia. K dispozícii je v dvoch variantoch: biela a šedá.

 

 

 

PocketBook, čítačka, ebook reader
 
 
 
 

Zariadenie má tri zo štyroch bočných stien bez akýchkoľvek funkčných prvkov a všetky „funkcie“ sú umiestnené na dolnej strane. Tu nájdete konektor micro-USB, slot pre pamäťové karty microSD a tlačidlo zapínania.

 

micro usb
 

 

Model PocketBook Basic 2 má 1 GHz procesor a 256 MB RAM. Pre uloženie kníh má k dispozícii 4 GB vstavanej pamäte. Zariadenie sa dá rozšíriť až o 32 GB MicroSD pamäťovú kartu. Kapacita batérie je 1300 mAh, čo je o tretinu viac než jeho predchodca. Podľa výrobcu pri plne nabitej batérie môže čitateľ pracovať asi mesiac.

 

 

S čítačkou sa dokážete pohodlne pripojiť k WiFi a tak si môžete jednoducho aktualizovať firmware, surfovať po internete alebo sťahovať knihy. K výbave patrí aj fotoalbum, kalkulačka, slovník, kalendár, hodiny a niekoľko hier.

 

 

 

Menu nastavenia vyvoláte stlačením stredného tlačidla „OK“, kde nájdete všetky typické položky, vrátane hľadaných slov v angličtine, záložky, prejdenie na požadovanú stránku, obsah, zmena orientácie obrazovky (štyri možnosti), poznámky, nastavenie displeja a slovníky.

 

 

Čítačka podporuje množstvo formátov elektronických kníh, okrem nich aj najrozšírenejší formát ePub a PDF. Zoznam podporovaných formátov: PDF, PDF (DRM), EPUB, EPUB (DRM), DJVU, FB2, FB2.ZIP, DOC, DOCX, RTF, PRC, TCR, TXT, CHM, HTM, HTML, MOBI, ACSM. Ak chcete čítať knihu v jednom z týchto formátoch, tak stačí knihu nahrať do čítačky a môžete začať čítať. Knihy nemusíte nijako konvertovať. Pri PDF dokáže čítačka zväčšiť text tak, aby písmo nešlo mimo obrazovku a tak nie je potrebné posúvať text po stranách.

 

 

 

Čítačku môžete používať bez registrácie a je bez reklám.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
od
eKnižky sú najväčšou digitálnou publikačnou platformou prinášajúcou výnimočné zážitky z čítania elektronických kníh, časopisov, katalógov a novín. Knihy pochádzajú naozaj od kohokoľvek, profesionálov, študentov až po entuziastov.

Odoslať odpoveď

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Prosím, vyplnte všetky požadované polia *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

*