Autorský blok – neporazí ma

Väčšina, možno aj každý autor, máva takzvaný autorský blok. Moment, keď hľadí na prázdny hárok papiera s perom v ruke. V hlave by mal aj pár nápadov, ale nevie ich dostať do písanej formy. Niekedy to trvá pár dní, niekedy mesiac, alebo mesiace. V najhorších prípadoch roky. Takže som si pripravil článok o tom, čo ja osobne robím, na to, aby som niečo, robil, aj keď ho mám. 

Prestaňte dumať, píšte! presne tak, namiesto toho, aby som dumal nad tým, čo idem napísať a stále len hľadel na prázdny papier, ale blikajúci kurzor začnem písať. Možno nie úplne, to čo chcem. Možno nie úplne najlepšie. Prečo? Odpoveď je jednoduchá, nakopne Vás to. Získate trochu inšpirácie a zrazu viete, čo chcete urobiť ako to chcete urobiť. Doslova oklamete mozog a váš blok potlačíte. Navyše, lepšie sa revizujú napísané strany, ako strany prázdne, no nie?

Revízia, priznajme si to spoločne. Nikomu z nás sa nechce po sebe čítať naše texty, ale je to nutné zlo. Prečo teda nevyužiť stav, keď nevieme napísať nič nové, na opravovanie toho, čo sme už napísali. Nemusíte nič nové tvoriť, možno sem tam dáku vetičku. Ale ide len o úpravy a opravy. A možno zistíte zaujímavé veci vo vlastnom príbehu, čí článku. Možno sami seba prekvapíte. Možno vás to motivuje.

Píšte si poznámky, pri čítaní knihy, alebo pozeraní seriálu, alebo napríklad príbehov od iných začínajúcich autorov. Vždy som považoval začínajúcich autorov za zaujímavé skrášlenie myslenia. Necítiť v tom tu komerčnú stranu. Možno prídete na niečo nové. Prípadne si môžete písať poznámky aj pri cestovaní.

Samozrejme, každému vyhovuje niečo iné, ale ja som sa snažil zamerať na také, rady, ktoré Vás aj napriek autorskému bloku posunú vpred.

 

 

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
od

Odoslať odpoveď

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Prosím, vyplnte všetky požadované polia *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

*